Tantra és az idegrendszer
Találd meg a szakrálisat a biológiádban
A tantra az egyik olyan tradicionális spirituális utak egyike, amelyik a testi tapasztalatokat is elismerve és integrálva törekszik a magasabb tudatállapotok felé.
Az a részed, amelyik el szeretné érni a „tudattágítást”, a magasabb tudatállapotokat (én szeretem ezt a „valódi lényed”-nek hívni), félelem nélküli. Egyetlen célja, hogy tapasztaljon ezen a Földön. Kapcsolódni szeretne másokkal, és megvannak a maga tervei a saját fejlődésére. Ironikus, hogy ezek között a tervek között az is szerepel, hogy hogyan lassítsa le a saját rezgését ahhoz, hogy beleférjen egy kicsi emberi testbe, hogy ezeket a nagy dolgokat megvalósítsa. Viszont, ennek a kicsi emberi testnek is megvannak a saját céljai.Mindenekelőtt életben maradni. Ezért biztonságot keres. Mindenáron. Így mielőtt hozzáférhetsz a lényed mélyebb rétegeihez, ahol a szeretet és kapcsolódás található, a tested számára biztosítanod kell, hogy nem érheti bántódás. Annak érdekében, hogy ezt a biztonságot elérje, testnek van egy kifinomult riasztórendszere – az idegrendszer. Ha ez a riasztórendszer veszélyt érzékel, bekapcsol a test védelmét biztosító mechanizmus: az üss/fuss, vagy a lefagyás (és ezek kombinációja). Ha viszont folyamatosan aktivált állapotban van az idegrendszered, hogyan tudsz meditálni, békét, magasabb tudatosságot elérni? Ezért tartom izgalmasnak az autonóm idegrendszer és a csakrák kapcsolatát és azt, hogy hogyan tud együttműködni a fizikai az energetikai rendszer.
Az előadás során együtt rácsodálkozunk arra, milyen kifinomult technológia az ősi jóga és a tantra tudománya, ami céltudatosan használja a test sok olyan rendszerének a mindennapi életünkre gyakorolt hatását, aminek a fontosságát a nyugati tudomány csak az utóbbi évtizedekben kezdte felfedezni: az idegrendszer, a fascia, a diafragmák.
Persze nem maradhat el egy kis kitérő az idegrendszer és a szexualitás kapcsolatáról sem.