Sárai Tícia
Természetgyógyász - Alternatív Mozgás és Masszázsterapeuta, Sportedző

Tíciának a mozgás szeretete, az alternatív gyógymódok és a holisztikus szemléletmód családi örökség. Gyerekként lenyűgözve nézte, hogyan csikungozik apukája reggelente. Teljesen beleszeretett a mozdulatok szépségébe, így nem volt kérdés, meg fogja tanulni ezt a mozgásformát. Persze felnőttként már azt is megtapasztalta, hogy ezek az ősi kínai mozgásrendszerek sokkal többet nyújtanak mint egy esztétikus koreográfia, ennek köszönhetően elvégezte a természetgyógyász képzést, azon belül főleg az indiai, kínai, tibeti mozgásterápiákra fókuszált. Szeretné ezek jótékony hatásait másokkal is megosztani.
A hagyomány szerint a VII. századból származik, megalkotója a Tang dinasztia idején élt. A Wai Dan, azaz Külső Elixír gyakorlatok csoportjába tartozik (a test mozog, az elme nyugalomban van, kívülről befelé építjük a Csí-t.) "Nyugalom a mozgásban, mozgás a nyugalomban" - a gyakorlatsor áramlás szerű, egymásba folyó mozdulatai a "flow" állapotába juttatnak bennünket, miközben minden egyes gyakorlat egy adott szervünkre gyakorol jótékony hatást.
A hagyományos kínai orvoslás egészségképének egyik legfontosabb eleme, hogy a csí, vagyis az energia kiegyensúlyozottan áramoljon a szervezetben. Az egyensúly fenntartásának egyik remek lehetősége a csikung gyakorlatok végzése. A 8 brokáttekercs csikung álló és ülő gyakorlatai ennél is specifikusabbak, a 12. században Yuoh Fei marsall a katonái megerősítésének céljából hozta létre a gyakorlatsort. A védekező csí és az izomerő fejlesztése mellett az összes szervrendszerünkre jótékony hatással van. Gyakorlatai egyszerűek, könnyen elsajátíthatóak, így a mai rohanó világban is kiválóan alkalmazhatóak terápiás vagy prevenciós célokra, de akár a jó közérzet fenntartására is.