Dr. Skultéti Judit
Intimorvos
Páciensei egyre többször fordulnak hozzá megelőzési céllal, orvosként elsődlegesnek érzi a prevenciót és az összefüggések felderítését, hiszen azzal hosszú távon tudja őket a jobb életminőség elérésében támogatni. Mondásai között ez úgy szerepel, hogy "Ne halat adj az éhezőnek, hanem hálót!". Az élettani ismeretek egy részére laikusként is szüksége volna mindenkinek, hogy megfelelő feltételeket teremthessen teste működéséhez, hogy láthassa, minek mi lesz a következménye, fel tudja ismerni a tüneteinek, betegsége kialakulásának "forgatókönyvét".
Gyakoribb viszont, hogy komoly problémák fennállása miatt válik szükségessé a konzultáció, hogy kiderülhessen, milyen lehetőségek közül tud választani a panaszai megszüntetéséhez, életminősége helyreállításához. A tréningre - Kriston intim tornát is oktat - sokszor már szakorvosi (urológus, nőgyógyász, végbélsebész, belgyógyász, stb.) javaslatára érkeznek hozzá, gátsérülések, szülés vagy műtétek utáni rehabilitáció részeként, egy speciális gyógytornára.
Egészségük birtokában nehezen elképzelhető, de mégis sejthető, milyen leírhatatlan az az öröm, amikor visszatér az elveszített kontroll pl. az ürítési funkciók felett.
Workshop a változó korban lévő nők részére dr. Skultéti Judit intimorvos, intimtorna tréner vezetésével.
Az előadóról:
Dr. Skultéti Judit
orvos, Kriston Intimtorna tréner
Már akkor eldőlt, hogy orvos leszek, amikor az első szemüvegemet megkaptam, a bácsi, Akitől átvettem, kis doktornőnek szólított :-).
Az egyetemi tanulmányaimat követően az volt a célom, hogy elmélyedjek a betegségek kialakulásának hátterében, az ok-okozati összefüggések megismerésében, a patológia ehhez jó alapnak bizonyult. A szakvizsga után váltottam, olyan területen dolgoztam, ahol a páciensek tájékoztatása, az orvos-beteg együttműködés hatékonyabbá tétele, oktatás, oktatásszervezés, prevenció, szűrővizsgálatok kiterjesztése tartozott a napi feladataim közé. Ennek során urológiai és/vagy nőgyógyászati problémák kezelésében alkalmazott eljárásokkal ismerkedtem meg, az intim testrészek betegségeinek témakörére fókuszáltam (inkontinencia, hólyag, prosztataproblémák, merevedési zavarok, stb.). Az inkontinencia bizonyos formáiban - ezek fordulnak elő leggyakrabban - a választható megoldások között szerepelt az intimtorna/gátizomtorna is.
Eközben magánéletemben gyökeres változások következtek be, két gyermekem született. A változások között azonban volt olyan is, amire egyáltalán nem vágytam. Engem sem védett meg a diplomám attól a tünettől, ami Magyarországon több százezer nő életminőségét befolyásolja: az inkontinenciától. Ennek a tünetnek nem előfeltétele a szülés, várandósság, de nagyon gyakran követi vagy egyidőben jelentkezik ezekkel az életeseményekkel. Szándékosan nem nevezem betegségnek, mert olyan izomgyengeségről van szó, amelyen tudunk változtatni. Ezek a tapasztalatok befolyásolták a mindennapjaimat, de kihatottak a szakmai tevékenységemre is. Az inkontinencia kezelési lehetőségei közül közelebbről megismerkedtem a Kriston intim tornával, ami a prevenció és rehabilitáció egyedülálló módszere Magyarországon, de egyre szélesebb körben terjed a nagyvilágban is.
Meghatározó élmény volt számomra, amikor részt vettem egy tanfolyamon Kriston Andreánál. Sokkal többet kaptam annál, mint amit előzetesen gondoltam erről a tréningről. Andrea biológia és testnevelő szakos tanárként olyan összefüggéseket hangsúlyozott ki, amiket minden orvosnak meg kell ismernie az emberi test működéséről tanulmányainak kezdetén. A betegellátásban azonban nem mindig áll elegendő idő rendelkezésre ahhoz, hogy ezeket a tudnivalókat a beteggel átbeszéljük, gyakori, hogy csak az orvosi beavatkozások lehetőségeit ismerteti a szakember az érintettel. A Kriston-módszer átfogó ismereteket nyújt minden résztvevő számára arról, mit tehetünk önmagunkért egészségünk érdekében. Szellemisége annyira magával ragadott, hogy 2007-ben elvégeztem a trénerképzést Kriston Andreánál, orvosként azzal a vággyal, hogy átadhassam a hozzám fordulóknak a kulcsot saját testük működésének mélyebb megismeréséhez, megértéséhez. Azóta trénerként is tudok segíteni, egyéni vagy kiscsoportos foglalkozások keretében.
Pácienseim egyre többször fordulnak hozzám megelőzési céllal, orvosként elsődlegesnek érzem a prevenciót és az összefüggések felderítését, hiszen azzal hosszú távon tudom a jobb életminőség elérésében támogatni Önt. Mondásaink között ez úgy szerepel, hogy "Ne halat adj az éhezőnek, hanem hálót!". Az élettani ismeretek egy részére laikusként is szüksége volna mindenkinek, hogy megfelelő feltételeket teremthessen teste működéséhez, hogy láthassa, minek mi lesz a következménye, fel tudja ismerni a tüneteinek, betegsége kialakulásának "forgatókönyvét".
Gyakoribb viszont, hogy komoly problémák fennállása miatt válik szükségessé a konzultáció, hogy kiderülhessen, milyen lehetőségek közül tud választani a panaszai megszüntetéséhez, életminősége helyreállításához. A tréningre sokszor már szakorvosi (urológus, nőgyógyász, végbélsebész, belgyógyász, stb.) javaslatra érkeznek hozzám, gátsérülések, szülés vagy műtétek utáni rehabilitáció részeként, mint egy speciális gyógytornára. Egészségünk birtokában nehezen elképzelhető, de mégis sejthetjük, milyen leírhatatlan az az öröm, amikor visszatér az elveszített kontroll pl. az ürítési funkciók felett.
Pácienseim szüléstörténetei, saját élményeim nőként, anyaként, orvosként, az életkezdet rendkívüli fontossága és az élettani szülés/születés biológiai normaként történő kezelésének igénye elgondolkodtattak, hogyan is zajlik ez manapság a civilizált kultúrákban. Jó-e ez a megszülető gyermekeknek, az édesanyáknak, a családoknak, s ha nem, hogyan lehetne ezen változtatni. Közelebbi kapcsolatba kerültem a dúlaság "intézményével" s úgy éreztem, a napi munkámban is segítségemre van, hogy sokkal több érzelmi támogatást tudjak nyújtani a hozzám fordulók részére. Ezért elvégeztem a dúla képzést Békés Emőkénél, ahol szemléletem tovább formálódott. Szüléseknél aktuálisan nem vagyok jelen, de nemrégiben egy életre szóló élményben volt részem egy otthonszülésnél. Felejthetetlen számomra, a különbség az eddigi tapasztalataimhoz képest leírhatatlan.
feltöltés alatt
Beszélgetés dr. Skultéti Judittal, aki intimorvos, Kriston-tréner, dula, holisztikus szemlélettel közelít intim tüneteink hátterének feltárásához: www.intimorvos.hu
Rejtett szerveink funkciói (prosztata, G-mirigy). Az erotika és a prosztata egészségének összefüggése. "Porszem a gépezetben": prosztatagyulladás, prosztata megnagyobbodás, prosztatarák-mit tehet magáért a férfi? Csak az orvos segíthet vagy van más lehetőség is? Hogyan tartható egészségben a prosztata? Miben segít és miért írná az orvos receptre a Kriston-módszert? Mi lenne a segítségünkre, hogy önmagunk mellett döntsünk? Kriston Intim Torna férfiaknak: a tudatos férfi önmenedzselése. Mire lennél képes, hogy megvédd Magadat, a prosztatádat?
Meddig "szabad" szexuális életet élni? Ki ad erre engedélyt? "Normális az, ha a papa még mindig akarja? Ebben a korban? " Lehetőségek/"kötelességek", párkapcsolat/autoerotika. Szexualitás az intimitás szerveinek betegségei esetén. Szex és egészség. Szex vagy stressz.
2008 óta hivatásomból fakadóan találkozom ilyen és hasonló kérdésekkel. Több minőségemben, a Kriston-módszer oktatójaként, orvosként, dúlaként is keresnek ezekben a témákban, számos tévhitet érdemes eloszlatni. Az előadásaim interaktívak, kérdéseidet közben vagy az előadást követően is fel tudod tenni.
Az előadás férfiaknak és nőknek egyaránt szól.
A Kriston Intim Torna nőknek/Kriston Intim Torna férfiaknak 3 pilléren nyugvó egyedülálló eszköz intim egészségünk megtartásáért, visszaszerzéséért. Miért ajánlja az orvos (nőgyógyász, urológus, proktológus, andrológus, stb.), milyen gyakorlati haszna van a tanfolyamnak. Hogyan védjük az alhasi szerveink (méh, petefészkek, petevezetők, hüvely, G-mirigy, Bartholin-mirigy, végbél, húgyhólyag, húgycső, prosztata, hímvessző, herék) épségét, mit tehetünk az ideális funkciójukért, a legjobb verziónk eléréséért? Miben segít a tanfolyam: tünetek/állapotok/diagnózisok, melyek javulásában/megszüntetésében szelíd, átfogó lehetőség. Mondd, Te mit választanál? Műtét vagy torna? Gyógyszer vagy torna? Inkontinenciabetét vagy torna? Szorongás a teljesítményen avagy potenciabiztonság?