Vissza

Bőr Róbert

mentor, tréner, mediátor és író

2009-ben végeztem az Integrál Akadémián, ahol azóta is vendég előadóként tevékenykedem.
Az iskola elvégzését követően az emberi kapcsolatok fejlesztése felé fordultam, így többek között csoportdinamikát, erőszakmentnes kommunikációt, tranzakcióanalízist, transzformatív mediációt, illetve bizalom helyreállítási technikákat tanultam.

Társalapítója vagyok a KapcsolatDinamika rendszerének, amely kapcsolat- és közösségfejlesztő szolgáltatásokat nyújt magánszemélyek és közösségek számára, illetve az Ölelő Figyelem módszerének, amely az intimitás megteremtését célozza a beszélgetésben.
Több, mint tíz éve segítek embereknek és pároknak az ismételt viselkedési mintázatok feltárásában és átalakításában. Rendszeresen tartok előadásokat a kapcsolati mintázatok, illetve a kapcsolat tudatos kommunikáció témáiban. Mindezeken túl több, mint három éve vezetek empátia fejlesztő tréningeket, és egy könyvem is megjelent már "Kapcsolatdinamika" címmel.

Jelenleg mentorként, trénerként, mediátorként és íróként tevékenykedek Budapesten, miközben az M. Scott Peck munkásságán alapuló Community Building rendszerében képződöm, illetve asztrológiát tanulok.

Munkámban ötvözöm az emberi lét egyéni és társas, érzelmi, értelmi és intuitív oldalait, a minőségi figyelmet és az elmélyülést.

Bőr Róbert
Ölelő figyelem: empátia és határtartás a közelség jegyében (Előadás)
Integrál Akadémia Sátor
önismeret
péntek, 2023-06-30., 10:45 - 12:00

“Az empátia annyit tesz, mint a másik szemével látni, a másik fülével hallani, és a másik szívével érezni.”
Alfred Adler

Az empátia hiánya társadalmi szintű jelenség: anélkül élünk a kapcsolatainkban, hogy a társunk igazán látna, értene minket, s hogy tekintettel lenne ránk. Ez a hiány bizalmatlansághoz vezet, a bizalmatlanság pedig az elköteleződés akadályává válik.

Az előadáson felvázolom az empátia három oldalát: az érzelmi (átérzés), az értelmi (a másik nézőpontjának az átvétele) és az akarati empátiát (a másik döntéseinek elfogadása), illetve összehasonlítom az információ- és a kapcsolatorientált kommunikációs modelleket.
Sajátos perspektívát adok az empatikus figyelem hatásáról az önismereti munkában.
Szó lesz arról, milyen kapcsolatban áll az Én-idő, Te-idő és Mi-idő, és hogy Te-idő nélkül miért nincs Én-idő, illetve fordítva.
Áttekintjük az empatikus válasz valós és vélt akadályait, illetve a tipikus félreértéseket az empatikus kommunikáció körül.
Hangsúlyozni fogom, hogy miért vezet a félreértett empátia a megmentő/áldozat szerepekhez, és bemutatom a határhúzást, mint az empátia következményét.
Végül áttekintést adok az empátiafejlesztés megközelítéseiről, illetve elérhető módszereiről.