Rába Géza
író, újságíró, természetgyógyász
A Pesti Est zenei rovatvezetője, később az EXIT című kulturális hetilap felelős szerkesztője voltam hosszú évekig. Sok buli, aztán fordult a világ.
Elvégeztem A Tan Kapuja Buddhista Főiskola buddhista tanítói szakát és különböző természetgyógyászati iskolákat. Okleveles természetgyógyászként, életmód-tanácsadó terapeutaként, fülakupunktúrás addiktológusként, bioenergetikusként immár több, mint tíz éve segítek a hozzám fordulóknak.
Az írást is folytattam: az Isten tudja... projektben 2015 óta készítek vallásközi párbeszéd témájában írásokat, hogy az emberek valódi ismeretekre tegyenek szert, autentikus személyektől.
A vallások a tabuk megalkotói? Vagy azok mi magunk vagyunk inkább? Mit mond az intimitásról egy buddhista tanító, egy krisna-hívő lelkész, egy muszlim hitoktató, egy rabbi, és egy római katolikus teológus? Lehetséges az intimitást, két ember legbensőbb kapcsolatát a vallások tanításainak figyelembevételével megteremteni és megélni? Netán még segítséget is nyújthatnak ezek a tanítások? Lehet, vagy kell a hálószoba falára kereszt, netán egy Buddha az éjjeli szekrényre? Isten tudja...
Ismét Isten tudja..., mert úgy tűnik egyre inkább szükség van a normális párbeszéd felmutatására, és mert megismerni és megérteni a másikat (és ezzel önmagunkat is), mindenki számára hasznos és jó.
A jubileumi 10. Everness Fesztiválon az Isten tudja.. csapatának válogatott tagjai (Cser Zoltán – buddhista tanító, Madhupati dász – vaisnava/Krisna-hívő lelkész, Nagypál Szabolcs – római katolikus teológus, Radnóti Zoltán – rabbi, Sulok Zoltán Szabolcs – muszlim tanító és Rába Géza – újságíró)
Ezúttal olyan fontos kérdésekre keresik a választ, mint:
Milyen sztereotípiák kötődnek az egyes vallásokhoz?
Van-e ezeknek bármilyen valós alapja, vagy csupán egy tévedésen alapulnak?
Vagy van is meg nincs is benne igazság?
A beszélgetés második felében pedig egy szintén fontos kérdést járnak körbe a különböző vallások tanítói:
Van-e létjogosultsága az intézményesült vallásgyakorlásnak, vallástanításnak a 21. században?
Szükség van az egyházakra, hogy az ember spirituális lényként éljen a Földön a mai korban?
Várunk szeretettel mindenkit az Everness Fesztiválon is!