Bakos Judit Eszter PhD
a Narada Védikus Akadémia alapítója, filozófus, jógatanár, zenész
2000-ben találkozott a jógával, jógafilozófiával, meditációval és a keleti, meditatív zenével. Rendszeresen jár Indiába szakmai képzésekre, tanulmányutakra, elvonulásokra.
Itthon Bakos Attilánál képezi magát a filozófiában, a jóga gyakorlati alapjait Mukesh Kotharitól tanulta.
- 2005-ben alapítója a Danvantara Kiadónak, melyet azóta az ország kiemelt jógafilozófia, jógaéletmód és meditatív zene kiadójaként tartanak számon.
- 2010-ben alapítója a Narada Védikus Akadémiának, amely 1+2 éves képzésben tanítja a jógapszichológiát, a jóga és a védánta filozófiáját, önfejlesztő és életminőség-fejlesztő módszereit és gyakorlatát. Eszter az előadásain és írásaiban közérthető és közvetlen stílusában, átéléshez vezető gyakorlatokon keresztül adja át tudását és tapasztalatait a hallgatóknak, olvasóknak.
- 2015-ben indította első jógatanár képzését a Narada Védikus Akadémián, ami ma már a Yoga Alliance US védjegyével bír.
- 2011-ben megalapítja a MantraSOUND-ot, ahol szanszkrit mantrákat ötvöznek meditatív, ambient zenével.
Eszter az elmúlt években Kiadójával 11 önálló mélyrelaxációs és meditációs albumot készített, 9 zenei album szerzője és előadója, 5 jógafilozófiai könyv társszerzője és emellett 12 meditativeART videót jelentetett meg.
https://www.virinchimantrasound.hu/hu/
https://www.youtube.com/@NaradaVedikusAkademia
https://www.facebook.com/NaradaAkademia/
https://www.facebook.com/Danvantara/
https://www.youtube.com/@VirinchiMantraSOUND
https://www.facebook.com/virinchimantrasound/
A Flow jellegű gyakorlás legfőbb jellegzetességét a légzés és a mozgás összhangja, az egymásba áramló ászanák, valamit a szabadság és a kreativitás adja. Ebben a jógastílusban a légzés irányít minden mozdulatot.
A Flow-ban való jelenlét tudatossága elmossa az éles határt az én és a külvilág között.
A gyakorlás egy rövid mindful-jellegű meditációval indul, amit áramló ászana-sorozatok követnek.
Szeretettel várlak!
Az életünk egy kézirat, s ennek szerzői mi magunk vagyunk. Életünk könyvét nem másvalaki írja, hanem mi magunk. A kézirat eleje és vége hiányzik, mert sokan nem tudatosak arról, hogy honnan jöttek, és mit hoztak magukkal, és arról sem, hogy hová tartanak, és mit visznek magukkal.
Azonban itt van velünk a kézirat középső része – a mostani önmagunk –, ahol a jelenlegi gondolataink, vágyaink és szorongásaink révén mindannyian saját kezünkben hordjuk a sorsunk irányának marsallbotját.