Együtt Belül és Kívül (Integrál Flow csoport)

 Neked szól ez a csoport, ha

- átadnád magad a flownak, az itt és mostnak
- megfigyelnéd, tudatosítanád a pillanatnyi érzelmi állapotaidat
- szeretnél magadban elmélyülni, miközben lehetőséged van egyedül is maradni és másokkal is kapcsolódni, ahogy az a legigazabb.

Olyan flow-, áramlás-élményt szeretnénk átadni, ahol szabadon jön egyik állapot, testtartás, mozgás a másik után. Megjelenhet a szenvedély, életerő, tűzenergia. Bekerülhetsz a teljes önkifejezésbe és kapcsolódásba, folyamatossá válhat az alakulás és átalakulás, miközben jobban megfigyelheted, mint az életben.
Ez a flow hozhat neked önkifejezést, ellazulást, örömöt, teljesen önmagaddá válást a mélyen kielégítő hitelesség megélésével. Találkozhatsz olyan tartalmaiddal, amivel eddig nem tudtál, akár konkrét vagy projektív tartalommal, vagy konkrét tartalom nélküli átéléssel.

Az Integrál Önismereti Csoportokról
Az integrál önismereti csoportban lehetőséged van egy védett közegben megfigyelni önmagad, a működésed, a benned a többiektől függetlenül vagy a többiekkel kapcsolódás közben kialakuló dinamikákat, játszmákat, tudatosítani ezeket és gyakorolni az új, már haszontalanná vált berögződésektől mentes működést. A csoport olyan megengedő, elfogadó, biztonságos közeget teremt számodra mely a való élethez képest megkönnyíti hogy időlegesen leengedd az énedet védő pajzsot, megengedd, hogy az lehessen ami van. Ítélet nélkül, saját magad és társaid általi elfogadásban. Ez önmagában is fontos élmény, amelyre mindannyian vágyunk. Egyúttal lehetővé teszi, hogy ráláss a hétköznapokban többnyire tudattalanul zajló lelki folyamataidra.
Ezekben a csoportokban az elsődleges fókusz az önmagunkhoz és egymáshoz kapcsolódás, a testérzetek és érzelmek csöndes vagy éppen hangos, többnyire szavak nélküli megélése. A beszéd másodlagos, de fontos szerepe a feldolgozás, tudatosítás. A gyakorlatok többnyire mozgásosak, nem igényelnek előképzettséget.

A módszer háttere az Integrál pszichológia, egy Ken Wilbertől eredő elmélet és gyakorlatrendszer, amely összekapcsolja a nyugati tudományt és a keleti spiritualitást. Egységbe rendezi a nyugati pszichológiai ismereteket és a spirituális hagyományok tudatról szóló tanításait. Célja hogy segítsen a személyiségfejlődésben, hogy minél minél többször tudjál egy kiteljesedettebb, önmagad és másokat szeretettel megtartani képes állapotban lenni.