Pecsenka Nóra (Noor)
Pszichológus, jógaoktató, a Bodywork Egyesület alapítója

A pszichológiai értelemben vett önismeretnek szentelt sokezer órát és több tíz évet. A tapasztalatai azonban a személyiségen túlra is kísérték.
Táncterápiás alapokkal létrehozott egy testen, közvetlen érzékszervi tapasztalaton alapuló módszert, a Nonduális Bodyworköt, mely a személyiség egészen korai, foganás és születés körüli témáit is érinteni tudja, a nonduális világnézettel pedig a lényeghez is eljuthatnak azok, akik a személyiségen túlra is hívást éreznek.
Magyarországon Bodywork néven terjedt el.
Csak az utóbbi tíz évben számszerűsítve: többezer ember vett részt 60 csoportvezető csoportjain.
A Bodywork közösség egy Egyesületet is alapított, amely a Bodywork által együtt teremt és hat a világra, hogy az az önismeret útján szabadabbá váljon testben, lélekben és tudatban.
Egy folyamatban kísérünk, ahol megfigyelheted mi bukkan fel és hogyan múlik. A “tudatod” mozdul a személyiséggel azonosuló, megszokott tudatállapotból egy olyan módosult tudatba, ami egy mélyebb belátást tesz lehetővé. Itt megtörténhetnek olyan felismerések, megélések, elengedések és kioldódások, amik a hétköznapi, szavakban gondolkodó és értelmező tudatállapot üzemmódjában nem elérhetőek.
A nemkettősség útja közvetlen. Itt és most, a közvetlen érzékelésen, tapasztalaton keresztül vezet ez az út nélküli út oda, amit keresel: önmagadhoz. A test kapu, nem akadály... Egyszerű, hétköznapi tapasztalások közben, mint az érintés, hangok, tapintás, megfigyeljük, ki az, aki tapasztal? A figyelem mozdul, ellazul... Közben akarva-akaratlanul ráhangolódunk James Eaton 13 órakor kezdődő live stream satsangjára, aki ebben az évben a Bodywork Egyesület meghívásában interneten jelen lesz az Everness fesztiválon, augusztusban pedig Budapesten élőben is!
Először rájöttél hogy nem a tested vagy, bár fontos, hogy egészséges legyen. Aztán gyanús lett, hogy a személyiséged sem, bár fontos, hogy egészséges legyen:-) Akkor mi vagy? Ha minden ruhám levetem, minden szerepet elengedek, mi marad?
Érzékelni egyszerre a mozdulatlan képernyőt, melyen fut a film? A test mozdul, a figyelem mozdul a modulatlan tudatban.
Tanú, rálátás, nem bevonódottság, kintlévőség: ez még félút, kettősség. Hogy lehet EGY?
"Ha a teljességet ismerni akarod, ne kérdezz semmit, mert rávonatkozólag minden „igen" és „nem" ugyanazt jelenti; hanem merülj önmagadba, személyed alá, s ahol nincs tovább, ahol minden mindennel azonos: ez a teljesség." (Weöres Sándor)
(R) REGISZTRÁCIÓKÖTELES PROGRAM
Olyan helyzetekbe hívlak a műhely során, ahol ha érintés is van, az nem szexuális, mégis, érintés nélkül is egyesülés jöhet létre. Mi és mi között?
Ki vagy te valójában? Most épp kinek hiszed magad? Mi előzi meg, hogy ráébrednél, ki vagy? Mi történik azután? Másik bepillantás? Hányszor még?! Mi az abszolút? Mi lesz a testtel, az elmével? Mi lesz a hétköznapi élettel? Hogy vetül az időre az időn túli tapasztalás?
Az ébredés lépcsőfokainak lehetősége és kísérése a Nonduális Bodywork terekben és Egy az Egyben kísérésekben.
A személyiség formálásától a személyiségből való kiazonosuláson át a teljességig.
Aztán van egy szakasz, amikor mindenen túl keresed az igazat, amikor úgy tűnik, semmiben nem találod itt, ami forma, mert itt minden átmenetinek bizonyul, és illúziónak tűnik. Elvágyódsz. Ekkor abban kísérünk, hogy tovább lépj az élet felé, ide, a mostba, ahol már nincs elvágyódás, mert otthon vagy.
Te, aki a testre és a személyiségre, a forma világára is rálátsz, továbbra is ugyanúgy testben mozdulsz, és ezután is a személyiség színeit viseled, de már átsugárzol rajtuk – a fókusz már ezeken túl van. Ha begyökerezel a végső nézőpontba, otthonos a hétköznap. Zsonglőrködjünk a szavakkal, hívjuk ezt a szavakkal nem kifejezhetőt teljességnek, mint ahogy Weöres Sándor használta ezt a szót.