Leél-Őssy Tamás
chi kung és buddhista tanító


1978-ban született, 18 évesen jelentkezett a Buddhista Főiskolára, karate és japán szakra. Itt ismerkedett meg a chi kunggal. Később 2008-ban Zhang Shen mester tanítványa (ejtsd: Cáng Szen) aki a déli Shaolin stílus 18. generációs mesterétől Que Ah Shiu-tól tanult. Négy évig tudott tanulni tőle Budapesten. Ezek után ő visszatért Kínába. Mivel tőle nem tanulhatott tovább, így más kínai mestereknél képezte magát személyes tanfolyamokon, vagy online formában. Ezek a mesterek Magyarországon is ismertek, vagy személyes jelenlétük, vagy könyveik által: dr. Yang Jwing Ming, Mantak Chia, Xu Mingtang, Tao Qingyu, és lehetősége volt személyesen tanulni a Fan Teng Gong nagymestertől, Guo Bingsen-től Berlinben. A mindennapos chi kung gyakorlás mellett folyamatos önfejlesztésben van a következő módszerek által, amik a fizikai testtől a lelki, szellemi szféráig átfogják a létezést: csontkovácsolás, manuál terápia, családállítás, SVT spirituális választerápia, homeopátia, kineziológia, théta healing, Bowen technika, stb. Tapasztalatai szerint nagyon összetett lények vagyunk és emiatt több módszerre van szükség ahhoz, hogy megfelelően fejlődjünk és minél több részünkre rálássunk, hogy egy egész-ségesebb életet tudjunk élni.
Mi a chi kung:
Szó szerint energia munkát jelent, de egy olyan munkát ami a hosszú időt és figyelmet igénylő belső gyakorlat. Évtizedeket felölelő gyakorlás erős belső figyelemmel, ami tudatállapotváltással jár. A chi kungot két fő részre lehet osztani, az egyik az ülő- és állómeditáció, ahol nincs külső mozgás de van belső energiamozgás, a másik a mozgásos rész, pl. mozgásos chi kungok, taiji, kung-fu, ahol már van fizikai mozgás és belső energiamozgás is.
A chi kung lényege az energiatest érzékelésén keresztül egy olyan tudatállapot váltás, ami kiléptet minket az energiszórás állapotából és beléptet az energiagyűjtés állapotába.
Ez ma már műszeresen is kimutatható, az EEG készülékkel, ami az agyhullámokat méri, azaz semmi misztikus nincs benne. A hétköznapi tudatállapotban béta agyhullám mérhető, ami folyamatos energiavesztéssel jár, a többi agyhullámban eltöltött idő pedig feltölt minket. Ugyanezek az agyhullámok jönnek létre tudattalanul az alvás különböző fázisaiban, emiatt tudunk közben feltöltődni, azaz kipihenni magunkat. Ezt csináljuk mi tudatosan chi kung közben.
Innen nézve azt hívjuk chi kung gyakorlásnak, ami nem béta agyhullámban végzett mozgásos vagy meditációs gyakorlat, hanem alfában, thétában, esetleg deltában vagy gammában.
A chi kung gyakorlás emeli az energiaszintet, a tudatosságot, az életerőt és ezzel el tudsz indulni egy olyan úton ami, ha buddhista szóhasználattal akarok élni, akkor a szenvedés megszüntetéséhez vezet, mi ma azt mondanánk, hogy egyre magasabb tudaszinteket érsz el. Minél magasabb a tudatszint, annál kisebb a szenvedés.
+36 30 295 8288