Vissza

Haas György

sétaterapeuta

2022 óta képzésvezetőként jegyzi a Serpaház felnőttképzési intézményeinek keretei között működő sétáló coach és serpaképzést, ahol a serpatanoncok hatodik csoportja szeptember elején kezdi meg a módszerrel való ismerkedést.

2017-ben jelent meg a Sétamesék című, Feldmár András ajánlásával induló és Singer Magdolna módszertani elemzésével záruló könyve, amely 18 esetleírást tartalmaz.

2010 és 2012 között a segítő kapcsolat egyetlen alkalomból álló formáját villámcoaching néven indította el és gyakorolta. 2013-ban ennek a gyakorlatnak tapasztalataira is épített, amikor 2013 nyarán kliens kapcsolatait kivitte a szabadba és a következő években felépítette a sétáló coachingtól a sétaterápiáig ívelő praxisát. Legtöbben azóta a „nagyvárosi serpa” néven emlegetik.

 

https://serpahaz.hu/https://setaljvelem.hu/ 

https://www.facebook.com/serpahaz/ 

https://youtu.be/pGeV4YdSMb0 

 

Haas György
Válás és újjászületés
Serpasátor
coach, önismeret
szombat, 2024-06-29., 16:30 - 17:30

Mindannyian ismerünk olyan elváltakat, akik megkeseredve élnek, s csalódottságuk, haragjuk csapdájába szorulva sok évvel később se képesek megérkezni a saját életükhöz. De ismerünk olyat is, aki – túljutva a válás krízisén – szárnyakat bontott, valósággal újjászületett. Minden váló ez utóbbi csoportba szeretne tartozni, senki nem akarja szomorúságban leélni a további életét, ám nem tudja, hogyan mozduljon el a holtpontról, mit tehet annak érdekében, hogy képes legyen megújult energiákkal lendületbe hozni az életét. És legfőképpen: hogyan tud egy új, tartós, felelősségteljes, elkötelezett kapcsolatot kialakítani?

A Válás és újjászületés (VÚ) támogató csoportban azon dolgozunk, hogy segítsük ezt a folyamatot. Különböző pszichodramatikus eszközökkel, strukturális technikákkal, tematikus beszélgetésekkel segítjük elő a fájdalmas érzések oldódását – a haragét, a bűntudatét, a kudarcét, az önbizalomvesztését, a reményvesztettségét –, és a megérkezést az elfogadáshoz, megértéshez, a leváláshoz és az újrakezdéshez. Az együtt töltött napok azonban nem csupán munkát jelentenek, hanem kifejezetten jó élmény a hasonló cipőben járókkal való együttlét. A szomorúság percei mellett a felszabadult nevetés egyre többször jelenik meg a találkozókon. Emlékezetes pillanatokat élünk át együtt, és ez sok esetben odavezet, hogy a sorstársi kapcsolatok tartós barátsággá mélyülnek.

Haas György
Asszonyok álmában síró babák
Serpasátor
coach, önismeret
vasárnap, 2024-06-30., 16:30 - 17:30

A cím Singer Magdolna azonos című könyvére utal. A szerző és előadó élete csaknek húsz éven át fonódott össze. György az érkezési oldalon – a szülés, születés területén –, Magdolna, Polcz Alaine tanítványaként, az életvégi átjárónál – hospice, tanatológia, gyásztanácsadás – kísérte az érkezőket és távozókat. Szinte törvényszerű, hogy ők ketten a perinatális veszteségekben találkoztak. 

A házasságuk során született gyerekeiken kívül 2003 májusában megszületett a Születés Hete is, amelynek elindításakor az általuk felállított Siratószoba országszerte több városban fogadta azokat a nőket, akik elvesztették a babájukat, de nem végezték el a gyászmunkát. Együtt dolgoztak akkor is, amikor György várandósokat és szüléseket kezdett kísérni, és akkor is, amikor a hozzájuk ellátogató nők vallomásai nyomán megszületettek az Asszonyok álmában síró babák és az Áldatlan állapot című könyvek.

Magdolna, hetvenen túl, már nem, vagy nagyon ritkán mond igent a felkérésekre, így az Evernessen György, négy gyermek apja és hét unoka nagyapja beszélget a hozzá fordulókkal mindarról, amire – a fentieken túl – nyolcszáznál több nővel folytatott segítő kapcsolat és több száz családállítás során megélt élmény érzékenyítette.

„Hogyan is élhetném át férfiként azt, amit egy anyává születő nő él át, amikor megszakad, derékba törik, torzóban marad a fájdamasan gyönyörű kiteljesedésnek induló folyamat? Mondhatnám, hogy ilyenkor az apával születés is elakad, de ez az előadás és beszélgetés nem erről szól, hanem rólatok, nőkről, akik akikben elindult egy élet, de annyira hamar véget ért, hogy szárba se szökkenhetett, sokszor világra sem jöhetett” – válaszolja a kérdésre, hogy mit tudhat minderről egy férfi.