Vissza

Gánti Bence

Integrál pszichológus, M.A.

Gánti Bence, M.A, integrál szemléletű pszichológus és klinikai szakpszichológus, az integrál szemlélet hazai elterjesztője, nemzetközileg ismert alakja és az Integrál Akadémia alapítója.

1999-ben az ELTE pszichológia szakán végezve további tanulmányait a hazai klinikai és pszichoterápiás képzőhelyek mellett az integrál szemlélet megalapítójánál, Ken Wilbernél az Amerikai Egyesült Államokban, valamint a jóga és buddhista meditációk területén távol-keleten, Indiában, Burmában és Thaiföldön folytatta.

Egyesítve a nyugati és keleti ismereteket és gyakorlatokat, az integrál pszichológiával egy olyan globális, integrált és kultúra-független megközelítést képvisel, mely éppúgy képes támogatni az egészséges ember hétköznapi életének jólétét és az önmegvalósítását (hétköznapi élet), mint a szellemi útkeresők spirituális ébredését (spirituális gyakorlás), vagy éppen  a lelki problémák feldolgozását a szenvedőknél (a klinikum területe).

A 2006-ban Budapesten megalapította az Integrál Akadémiát, amely három éves képzésben tanítja az integrál pszichológiát. Emellett, a nemzetközi szakmai élet legfőbb, kétévente megrendezett találkozójának, az Integral Europen Conference-nek (IEC) is alapítója és igazgatója 2014 óta. Emellet segédkezik más kontinenseken is, Dél-Afrikában az Integrál Afrikai Konferencia (IAC) megteremtésében, valamint az Integrál Latin-Amerikai Konferencia megteremtésében, Kolumbiában, mindezzel támogatva a globális integrál mozgalom főbb akupunktúrás pontjainak a fejlesztését.

Szervezői és tanítási tevékenysége mellett tanárokat képez, személyiségfejlesztő-, terápiás-, és önismereti tréningeket és elvonulásokat tart,  melyet itthon Integrál Tábor néven, külföldön Integral Flow Experience workshop és retreat néven szervez.

Magánpraxisban egyéni terápiás üléseket is tart, mint pszichológus Budapesten, és Zoomon. Nemzetközi terepen tanít az Amerikai Egyesült Államokban is, ahol hét évet élt a kaliforniai San Franciscoban, ahol Barack Obama elnöksége alatt szerzett állampolgárságot.  A hét év során a Ken Wilbernél folytatott tanulmányok mellett előadóként, inetgrál pszichológiát tanítotott a San Francisco State University-n és a Meridián University-n. Csoportvezetőkén és szervezőként aktívan részt vett az amerikai integrál konferenciákon és rendezvényeken. Emellett integrálpszichológiai tanítási és csoportvezetési tevékenységei kiterjednek még a következő országokra, ahová meghívták: Mexikó, Németország, Svájc, Ausztria, Olaszország, Portugália, Svédország, Oroszország, Ukrajna, Bulgária, Görögország.  

 

 

Gánti Bence
"Leszünk-e valaha teljesen megdolgozottak és megvilágosodottak?
REMIND - TUDATOSSÁG - A szellem otthona
önismeret
vasárnap, 2025-06-29., 11:30 - 12:15

A legtöbben akik Evernessre jövünk szeretnénk belül megdolgozottá válni, és sokan szeretnénk megvilágosodni is.

Ez a "szeretnék" 60 éve van a földön, ilyen tömeges méretekben, az 1960-as évek óta nyugaton. Ebből jómagam 30 éve vagyok ebben benne, egyéni és csoportos terápiák vezetésével, integrál pszichológusként, klinikai szakpszichológusként, terapeutaként, távolkeletre járó meditálóként, elvonulás vezetőként és szervezőként, valamint folyamatosan önmagamon is dolgozva természetesen.

Mit tudok arról mondani, hogy mi lehet a reális spirituális és lelki fejlődés a számunkra ma, és mi a nem reális?

Mivel dolgoztam Ázsiában, Európában, az USA-ban, Latin Amerikában és Afrikában is hétköznapi emberekkel, valamint valódi jógikkal, sámánokkal, szerzetesekkel, és a világ egyes legismertebb lelki és spirituálsi vezetőivel, van egy rálátosm a realitásra. Egyben mint terapeuta és ember, szertő szívű emberként, és embernek látva, nézve mindenkit, legyen az hétköznapi személy, vagy ismert jógi, azt látom, hogy tele vagyunk irreális gondolatokkal és elvárásokkal magunk és egymás felé, a spirituális út, és a belső fejlődés tekintetben.

A legtöbb ember kezében a spirituális és lelki tudás manapság emellett még harci eszközzé is válik a legfontosabb, intim kapcsolatokban megvívott csatákban. Magával a spiritualitásal és önfejlődéssel fokozzuk gyakran magát a problémát, amiből szabadulni szeretnénk. Ezek olyan új jelenségek, amivel a hagyományos pszichológia nem foglalkozik, ott nem lesz válasz. A tradicionális spiritualitás sem foglalkozik ezzel, ott sem lesz válasz, hiába járunk buddhista meditációra,  jógázni, sámánhoz vagy ayahuascázni.  Ezek mind óriási élményeket és belső fejlődést adnak, ezzel nem vitatkozom, de az egészre való rátekintő reflektálást nem biztos.

Van egy új generációs transzperszonális és integrál pszichológiai tapasztalt, és generiáció, ahol a szakemberek, akik egyben önmaguk is úton járók, és folyamatosan másokat segítenek, és kutatnak, egyben reflektálnak az új tudatosság mozgalmára is, amiben mind benne vagyunk. Reális, élhető utat mutatunk, egyszerűen új paradigma kell, magáról az új paradigmáról. Ma már kettővel vagyunk odébb, mint a normálnak nevezett közvalóság, nem eggyel.

Úgy vélem elengedhetetlen, hogy ezt halljátok ti is, és felzárkózzatok a nemzetközi élvonal tudásába, ahol a szakma és a tapasztalat tart ma. Célom ezt átadni ebben az előadásban.