Csáti Tamás
Író, motivációs előadó
Már kb. tíz éve beragadtam egy kedvezőtlen élethelyzetbe. Nem láttam a kivezető utat. Ekkor robbant be az életembe Anita.
"Az emberek azt mondanák rá, hogy totál véletlen."
Egyet pontosan tudok: az egész világegyetemünk és szerintem még a kvantumfizika is szabályszerűségeken alapul, ami kizárja a véletlent.
Mégis az első találkozásunk, amolyan pöttyös lányregényben zajló történetként éltem meg. Szerelem, kapcsolódás első látásra?
Miután összeköltöztünk, munkahelyet váltottam. Én ateista családban nőttem fel. Ezt a nézetet a később átélt halálközeli élmény változtatta meg. Anita mindig is spirituális szemléletű volt, mégis sok mindenben nem értettünk egyet. Így azután egyik beszélgetést követte a másik.
Az előző munkahelyemen, az egyik kolléganőmtől kaptam egy tollat és egy noteszt. Nem tudtam, hogy mit kezdjek vele. Az új munkahelyem “véletlenül” 100 km-re volt. Így a többórás úton volt időm gondolkodni.
A “véletlenül”kapott jegyzetfüzetbe írtam a beszélgetéseink lényegét és egyszer csak betelt. Eszemben sem volt könyvet írni. Csak összeállt. Megjelent, mint egy váratlan vendég. Szerkesztés, mondat-stilisztika majd lektorálás és kész. A könyvünk a “véletlenek sorozatának” az eredménye.
A bevezetőben kicsit bővebb tájékoztatást adunk az érdeklődőknek, hogy eldönthessék, hogy melyik előadás érdekes számukra. Egy kis ízelítő az adott témakörök kapcsán, valamint, hogy miként kapcsolódnak egymásba. Általában kettő úton haladunk az életünkben. Az egyik az anyagi világ, a másik, a spirituális. Pedig ez a kettő lehet egy.
Az életünk hat pilléren támaszkodik meg.
Ezek a következők:
- családi-párkapcsolati,
- foglalkozási,
- pénzügyi,
- egészségi,
- társadalmi,
- spirituális.
Mindegyik hatással van a többire, azaz összefonódnak. Bármelyik billen meg, magával húzza a többit. Ezért lényeges stabilan, és egyensúlyba tartani mindegyiket.
Az előadásunk során bővebb betekintést kaphat Ez az egy életem van! Kihozom magamból a legjobbat? címmel megjelent könyvünkbe.
Miről szól a könyv?
Felhívja a figyelmet az életet meghatározó irányokra: foglalkozás, párkapcsolat, közösségi élet stb.
Egészen új alapokra helyezve az önmegvalósítást és az önmagad beazonosítását...
Segít rendet teremteni magadban, arra sarkall, hogy rájöjj, NEKED mi a fontos, miközben megújulva, lendületesen a tettek mezejére lépsz és életed saját és egyetlen irányítójává válsz. Elvezet ahhoz, hogy miként lépj ki a lehető leghatékonyabban a komfortzónádból. Nagy hangsúlyt fektet az egyediségedre. Azt ugyan nem mondja meg, miben vagy a legjobb, de segít abban, hogy rájöjj. Segít, hogy végre abbahagyd mások hibáztatását és felelősséget merj vállalni.
A könyvben saját tapasztalatokon és tudományos tényeken alapuló módszereket tárunk elétek, ami lendületet ad a céljaid és álmaid megvalósításában. Megtanulhatod, hogyan csendesítsd le a kételkedést, azt a bizonyos hangot, ami azt súgja: ,,Nekem ez nem megy.”, ,,Nem vagyok rá képes”.
Segít, hogy az életed ne csupán a materiális világban mérd, más szóval nem merül ki abban, hogy mit ettél tegnap ebédre.
Sokunknak hihetetlen ez az állítás.
Ennek ellenére igaz és ez bizonyítható is. Napoleon Hill híres mondata kiegészítve a mottója az I. résznek:
„Amit az emberi elme el tud képzelni (és nem kell hozzá tehetség ) és hinni is
tud benne, azt meg is tudja valósítani.”
Ezen az állításunkon sokszor elképednek, pedig a tudomány is ezt igazolja. Itt említjük meg, hogy ami az előadásainkban, valamint a könyvünkben elhangzik,
a tudomány segítségével alátámasztott. Nincs talán, vagy esetleg, én úgy
gondolom, hiszem, vélem. Csak tények.
Nem az ész mennyisége, hanem a kihasználtsága dönti el azt, hogy okos, vagy buta.
Lehet egy drága repülőgépem, de ha nem repülök vele, a használati értéke nulla. Mindenki talál az ismerősei között, elkallódott zsenit.
Mire ment a zseniségével?
Mindenre képes vagyok, amihez nem kell tehetség. Ezt már a “Világbajnok!" részben megbeszéltük, itt csak érintjük. Egy filmben akadtunk rá erre a tömör, pontos meghatározásra: “A félelem nem valós. A veszély valós.”
A félelem az elménk szüleménye, nem pedig a valós helyzet felismerése. Egy lehetséges jövőkép, nem pedig a most. Úgy tudjuk, hogy minden új törekvésünk, kezdeményezésünk fékezői ezek a kérdések. Holott csupán tévhitek A kezdeti akadályok és a menetközben
előforduló hibák, mind-mind a segítségünkre vannak, éppen úgy, mint a rettegett kudarc.
A barátaink.
Amennyiben világbajnokok vagyunk, akkor nyilvánvaló, hogy valamit mi tudunk a legjobban.
Miként találhatjuk meg, továbbá mik azok a foglalkozások, amelyeket könnyedén, örömmel és jól tudunk végezni?
Ezeknek a megtalálása ennek az előadásnak a célja.
A személyiség típusokkal nem sokat tudtunk kezdeni, míg megismerve rá nem döbbentünk az életünkben betöltött szerepükre. Nyitott könyv lettünk magunk előtt és mindenki más. Az egyik ember így, a másik úgy viselkedik és emögött a személyiség áll. Ha ezeket ismerjük, megértjük magunkat és másokat.
Ez hajt, és űz minket egy életen át.
Ezért mondjuk, amit mondunk.
Ezért tesszük, amit teszünk.
A háttérben megbújva ösztönöz minket.
Ő a miért!
Az összes miértünkre hatással van a FŐMIÉRT!
Mindenütt jelen van.
Az álmainkban, gondolatainkban, cselekedeteinkben, az összes miértünkben egy életen át.
Mi az ego, honnan jött, kell, nem kell, jó vagy rossz? Miként veszem észre és hogyan rángat bele olyan dolgokba, amit később megbánok?
Felismerhető az ego mesterkedése.
Éppen ezért, leállítható.
Sokszor halljuk, hogy az ego-t el kell pusztítani.
Pont a kialakulása miatt, mindig velünk lesz. Ezért, csak toljuk félre és kész.
Ha rájövünk, hogy ő áll egy döntésünk mögött, egyszerűen újratervezünk.
Ez a kettő már elegendő, hogy az ego fondorlatait tetten érjük. Ráadásul mindaddig, amíg az ego vagy valami más mondja meg, hogy mit csináljunk, miként éljünk, addig nem vagyunk urai az életutunknak.
Ezek nélkül soha nem MI LESZÜNK az életünk hajóján a KAPITÁNY!
A könyvünkben legalább egy tucat név szerepel akik vagyunk.
Ők valamiért a példaképeink és ezt a tulajdonságukat beépítettük magunkba.
Képzeljünk el egy új okostelefont.
Úgy formázzuk meg, hogy minden, számunkra fontos alkalmazást, gyorsan elérjünk.
Ha használt telefont kapunk, akkor sok mindent törlünk és helyette újakat telepítünk.
Ma nem vagyunk azok, akik tíz éve voltunk. Akkor jónak tűnő programokat töröltünk és helyette újakat telepítettünk.
Tehát változtunk.
A képességünk megvan.
Akkor milyenek szeretnénk lenni?
A II. RÉSZ-ben az IsteniÉntudatunk feltárása és szerepe az életünkben a cél.
Ebben az előadásban feltárjuk, felfedezzük azt a szimbiózist (együttélést), ami létezésünk értelmét, fő célját kívánja meghatározni. A, mit is keresünk itt valójában, kérdést megválaszolni. Ennek tudatosítása után, lehet, hogy egészen más irányt vesz az életünk értelme.
Milyen viszonyban vagyunk?
Milyen kapcsolat van Isten és a Sátán, Isten és az Ember, valamint a Sátán és az Ember között?
Tényleg olyan, mint ahogy ezt hirdették, hirdetik, vagy lehet, hogy valami más?
Mennyire félreérthető és félreértelmezett ez a hármas kapcsolat. Amikor az összefüggésekre rátalálunk, akkor lesz érthető és világos, hogy milyen csodálatos összhang van közöttük.
Ha megvilágosodok, választhatok, hogy újra megszületek-e, vagy visszatérek Istenbe. Sokan ezt megsemmisülésnek nevezik, pedig ez áll tőle a legmesszebb. Amennyiben a visszatérés, vagy az egyesülés mellett döntök, mi lesz velem, mi történik azután?
Amikor a szerelem elmúlik, a szeretet lép a helyébe. Ettől kezdve a szeretetnyelvek jelentősége felerősödik. Ha ismerjük egymásét és kölcsönösen ezen keresztül tolmácsoljuk az egymás iránt érzett érzelmeinket, akkor egy életen át tartó boldog kapcsolatra számíthatunk.
Ez a leghihetetlenebb rész életünkben, a párkeresés során.
A nagy Ő!
Hol van?
Hogyan találom meg?
Megfelelek-e neki? Kitart-e mellettem.....?
Egyáltalán létezik ilyen, vagy csak a szerelmes regényekben, filmekben van? Igen, és nagyon egyszerű megtalálni.
Az ördög a részletekben bújik meg.
A kis dolgok, a nagy dolgok.
Soha nem azon mennek a vérre menő vitáink, hogy mire költsünk 100 millió forintot, hanem azon, hogy: Miért nem pakolsz el magad után, miért nem csinálod már meg, miért pont ezt főzted, miért jössz be sáros cipővel...stb.
Ezek azok az események a párkapcsolatainkban, melyek jelentéktelennek tűnnek, ám mégis rombolnak.
Miért tesszük ezeket?
Hogyan változtassunk rajta?