dr. Csala Barbara
pszichológus, jógaoktató, integratív terapeuta

Elsősorban pszichológusként és emellett jógaoktatóként dolgozik. Mindig is érdekelte a holisztikus egészség, és érezte, hogy a segítő szakmában szeretne dolgozni.
Munkája során ötvözi a nyugati tudományok és a keleti hagyományok tanításait, bölcsességeit. A szélesebb látókör érdekében már egyetemi tanulmányai egy részét is külföldön végezte, majd a jóga és a spiritualitás iránti érdeklődése Keletre hívta. Többször járt Indiában, Thaiföldön, Balin. Ezek az utazások nemcsak ismeretei bővítését szolgálták és szolgálják, hanem a saját magán való munkát is.
Szakmailag és személyesen is arra törekszik, hogy minél a hitelessebben és tiszta figyelemmel legyen jelen. A gyakorlati munka mellett a doktori tanulmányai során a jóga fizikai, pszichológiai és spirituális hatásait kutatta.
Fontosnak tartja a szélsőségek elkerülését, a tudományos és a spirituális világ közelítését, ellentétek helyett kiegészítésben gondolkozik. Hiszi, hogy a tudományos eredmények és keleti tapasztalati út szintetizálása segíthet az előrehaladásban és a tévutak elkerülésében.
Célja a fejlődés, a tudatos és szeretetteljes élet kibontakoztatása, melyre személyesen és a munkája során is törekszik.
Az ászanázás során megfigyeljük a jóga tanítása szerinti 5 test-réteget (fizikai, pránikus, elme, intuitív-bölcs és üdv test-réteg). A finom érzetek figyelése segít, hogy tudatosabbá válj, a mozgás segít, hogy felgyülemlett feszültséget elengedd.
A gyakorlást fél órás jóga nidrával, azaz jógikus alvással zárjuk, mely a test minden rétegét feltöltő mélyrelaxáció.
A Ki vagyok én? meditációs technika Ramana Maharishi megvilágosult jógitól származik. Célja, hogy elengedjük a testtel és az elmével való azonosulást és megtapasztaljuk valódi önmagunkat, és ezáltal mély béke és szeretet érzése járjon át.
Az alkalom elején felkészítjük a testet és az elmét, majd elmélyülünk a gyakorlásban.
A kényelmes testhelyzethez hozz magaddal párnát vagy jógamatracot, esetleg sálat, takarót.
Várlak szeretettel!
A KIP, azaz katatím imaginatív pszichoterápia, olyan önismereti és terápiás módszer, mely standard motívumok, azaz hívóképek elképzelésével és a képzelet áramlásával dolgozik (vezetett vizualizáció).
Az alkalom során röviden megismerheted a módszert, és két csoportos imaginációs gyakorlatban vehetsz részt. A szimbolikus képek által a felszínre kerülhetnek olyan tudatalatti tartalmak, amik a tudatos, racionális működésünkkor rejtve maradnak. Az imagináció segít, hogy mélyebben megismerd önmagad, erősítsd belső erőforrásaid, új perspektívát szerezz, és új megküzdési stratégiát alakíts ki.
A képek feldolgozásához hozz magaddal papírt és ceruzát is.
Szeretettel várlak!
A pszichodráma olyan önismereti és csoportterápiás módszer, amely a spontán cselekvés és szerepcsere eszközével él. Lehetőséget ad arra, hogy egy helyzetet új szemszögből tapasztalj meg, és kipróbálj olyan viselkedéseket, amelyeket eddig talán nem mertél vagy nem tudtál megélni.
A workshop során páros és kiscsoportos gyakorlatok által kerülhetsz közelebb egyes énrészeidhez, és felismerheted, hogy mi az a működés, amit már magad mögött hagynál, valamint elkezdhetsz lépni afelé, hogy szabadabban és bátrabban önmagad lehess.