Vissza

Szlankó Viola

Az UNICEF Magyarország Gyermekvédelmi Igazgatója

Viola az UNICEF Magyarország gyermekvédelmi igazgatója.

Az erőszakmentes gyerekkor megteremtése az egyik legfontosabb gyermekjogi célkitűzésük ezen belül pedig kiemelt figyelmet fordítanak az iskolai és kortárs zaklatás megelőzésére és kezelésére. A mindennapi bántalmazás legyen az fizikai, lelki vagy online térben zajló súlyos és hosszú távú következményekkel járhat a gyerekek fejlődésére és mentális egészségére. Meggyőződése, hogy abban, hogy egy közösségben van-e jelen kortárs bántalmazás, a legnagyobb felelősség a felnőtteké: a szülőké, a pedagógusoké, a szakembereké, a családoké és a tágabb közösségé. Egy olyan társadalomban, ahol a bullying napi szinten megjelenik a közéletben is, a médiában vagy akár az otthonokban, nem várhatjuk el, hogy a gyerekeink másként viselkedjenek.

Ennek a munkának a részeként működnek együtt a Darázs Produkcióval is, mert hisznek abban, hogy a művészet az egyik leghatékonyabb eszköze az érzékenyítésnek, a problémákra való ráismerésnek és akár a megoldáskeresés elindításának is. A történetmesélés, a színház vagy a film képes olyan érzelmi rétegeket megmozgatni, amelyek segítik a gyerekeket és a felnőtteket is abban, hogy jobban megértsék egymást és a körülöttük zajló jelenségeket.

Balatoni József - Jocó bácsi, Gerlóczi Judit, Szlankó Viola
NEM OKÉ! - összefogás az iskolai zaklatás ellen - kerekasztal beszélgetés
REMIND - TUDATOSSÁG - A szellem otthona
önismeret
szombat, 2025-06-28., 17:00 - 18:30

Darázs amikor a színház nem ér véget a tapsnál

A Delta Produkció Gerlóczi Judit vezetésével olyan kortárs színházi előadásokat hoz létre, amelyek nemcsak elmesélnek történeteket, hanem társadalmi párbeszédet indítanak el, és valódi változást kezdeményeznek.

Mi történik, ha egy színházi előadás nemcsak felkavar, hanem valódi társadalmi változást indít el? A Darázs című díjnyertes pszichothriller Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke főszereplésével, Ördög Tamás rendezésében az iskolai zaklatás hosszú távú hatásait tárja fel egy feszült, érzelmileg mélyen ható történeten keresztül.

A hatás azonnali és megrendítő volt: már az első előadások után diákok, pedagógusok és szülők tucatjai akartak beszélni kérdezni, elmondani, feldolgozni. Ebből született meg a NEM OKÉ kampány, amely mára több tízezer embert ért el, közel 1000 diák és felnőtt vett részt a hozzá kapcsolódó érzékenyítő-edukációs programokon, az UNICEF Magyarország szakmai támogatásával.

A kampány hatására egyre több térség jelezte, hogy szeretné a programot a saját közösségeiben is látni így 2025 őszétől országos turnéra indulunk.
Ez nemcsak egy előadás utazása, hanem egy össztársadalmi edukációs küldetés: döntéshozók, iskolák, civil szervezetek és vállalatok együtt dolgoznak azon, hogy biztonságosabb, tudatosabb és empatikusabb közösségek épüljenek gyerekkortól felnőttkorig.

Olyan országos kezdeményezés formálódik, amire ebben a témában még nem volt példa Magyarországon.

Az Everness színpadán arról beszélgetünk, hogyan válik egy művészeti élményből társadalmi ügy és hogyan tudunk mindannyian felelősen tenni egy olyan jövőért, ahol a zaklatásra nem csak azt mondjuk: nem oké  hanem azt is, hogy elég volt.