Vissza

Gerlóczi Judit

színházi producer, kulturális közösségépítő

Gerlóczi Judit, a Delta Produkció független színházi ügynökség vezetője, hisz abban, hogy a történeteknek ereje van: hidat építenek emberek között, megmozgatják a gondolatokat, és valódi változások elindítói lehetnek. A Katona József Színház ranglétráját végigjárva, majd önálló alkotóként és szervezőként a legkülönfélébb színházi projektek élére állva olyan világot álmodott, ahol a művészet nemcsak szórakoztat, hanem párbeszédet indít fontos társadalmi kérdésekről.

Produceri munkáiban hangsúlyos szerepet kap az utógondozás: az előadások után sem engedi el a néző kezét, hanem teret ad a folytatásnak beszélgetéseknek, közösségi kapcsolódásoknak, közös cselekvéseknek. Projektjei a kultúra, társadalmi felelősségvállalás és a vállalati világ metszéspontjában születnek, és mindenekfelett az együttműködés erejében hisznek.

A Delta Produkció mára formabontó, emberközpontú színházi műhellyé nőtte ki magát, amely kortárs problémákat dolgoz fel érzékenyen, de közérthetően. Olyan előadások fűződnek a nevükhöz, mint a Darázs, amely az iskolai bullying témáját dolgozza fel két kivételes női színész (Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke) megrázó kettősében; vagy a Loveshake, ahol Rezes Judit és Szabó Győző valódi párkapcsolati története elevenedik meg zenével, tánccal, humorral és fájdalommal. A Burn Out Baby groteszk, társadalomkritikus szatírája (Litkai Gergely szövegével, Ónodi Eszter főszereplésével) pedig a kiégés és vezetői felelősség dilemmáit boncolgatja, nemrég pedig elbúcsúztak 17 éven át mindig telt házakkal futó Operabeavató című sorozatuktól, ami stand up-jellegű ismeretterjesztő zenei sorozatával gondoskodott az operaszerető új generáció kineveléséről. Repertoárjuk 2025 őszétől generációs történettel bővül Mucsi Zoltán főszereplésével, illetve a fenntarthatóság kérdését boncolgatják egy óriási divatshow keretén belül. Széleskörű repertoárjuk gyerekelőadásokat is tartalmaz, így valóban a legszélesebb közönséghez szólnak műsoraival.

A társulat a II. kerület új kulturális központjává váló Átrium Színházban megszülető új kollaboráció tagjaként olyan partnerekkel dolgozik együtt, mint a Dumaszínház, az Orlai Produkció, Füge Produkció vagy Pintér Béla Társulata ezzel az ország egyik legprogresszívebb kulturális műhelyének részese.

Judit munkásságát az a meggyőződés hatja át, hogy egy jó történet képes gyógyítani, érzékenyíteni és közösséget építeni ez pedig már több mint színház: ez cselekvésre ösztönző társadalmi élmény.



Balatoni József - Jocó bácsi, Gerlóczi Judit, Szlankó Viola
NEM OKÉ! - összefogás az iskolai zaklatás ellen - kerekasztal beszélgetés
REMIND - TUDATOSSÁG - A szellem otthona
önismeret
szombat, 2025-06-28., 17:00 - 18:30

Darázs amikor a színház nem ér véget a tapsnál

A Delta Produkció Gerlóczi Judit vezetésével olyan kortárs színházi előadásokat hoz létre, amelyek nemcsak elmesélnek történeteket, hanem társadalmi párbeszédet indítanak el, és valódi változást kezdeményeznek.

Mi történik, ha egy színházi előadás nemcsak felkavar, hanem valódi társadalmi változást indít el? A Darázs című díjnyertes pszichothriller Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke főszereplésével, Ördög Tamás rendezésében az iskolai zaklatás hosszú távú hatásait tárja fel egy feszült, érzelmileg mélyen ható történeten keresztül.

A hatás azonnali és megrendítő volt: már az első előadások után diákok, pedagógusok és szülők tucatjai akartak beszélni kérdezni, elmondani, feldolgozni. Ebből született meg a NEM OKÉ kampány, amely mára több tízezer embert ért el, közel 1000 diák és felnőtt vett részt a hozzá kapcsolódó érzékenyítő-edukációs programokon, az UNICEF Magyarország szakmai támogatásával.

A kampány hatására egyre több térség jelezte, hogy szeretné a programot a saját közösségeiben is látni így 2025 őszétől országos turnéra indulunk.
Ez nemcsak egy előadás utazása, hanem egy össztársadalmi edukációs küldetés: döntéshozók, iskolák, civil szervezetek és vállalatok együtt dolgoznak azon, hogy biztonságosabb, tudatosabb és empatikusabb közösségek épüljenek gyerekkortól felnőttkorig.

Olyan országos kezdeményezés formálódik, amire ebben a témában még nem volt példa Magyarországon.

Az Everness színpadán arról beszélgetünk, hogyan válik egy művészeti élményből társadalmi ügy és hogyan tudunk mindannyian felelősen tenni egy olyan jövőért, ahol a zaklatásra nem csak azt mondjuk: nem oké  hanem azt is, hogy elég volt.