Vissza

Balatoni József - Jocó bácsi

médiaszemélyiség, történelemtanár, író

Gyermekkorában Papkeszin élt. Gimnáziumba Pápán járt a Türr István Gimnázium és Kollégiumban. Az egyetemet Pécsett végezte a Pécsi Tudományegyetemen, majd itt is kezdett dolgozni. Utána a papkeszi Bocskai István Református Általános Iskolábantanított, helyettesítő tanárként. Ezek után felköltözött Budapestre, ahol a Kontyfa Általános Iskola és Gimnáziumban talált munkát. Történelmet, erkölcstant, hon- és népismeretet, tanulásmódszertant tanít. Pályája elejétől osztályfőnök is. Emellett a Felelős Szülők Iskolája előadója, szakértője lett 2016-ban, és a WMN weblap egyik állandó szerzője 2016 óta.[1]

Médiaszereplése az 1 perc és nyersz! vetélkedővel kezdődött, ahova azért ment, hogy a 8. osztályának legyen hová mennie kirándulni. Ezután számos műsorban volt látható, így a TV2-n, az RTL Klubon, az MTV-n. Ő volt a Kék bálna elleni kampány szervezője, a Zöld elefánté.[2] A Da Vinci tv egyik munkatársa, valamint a Comedy Centralon futó Tömény történelem című műsor szaktanácsadója.

 

Balatoni József - Jocó bácsi, Gerlóczi Judit, Szlankó Viola
NEM OKÉ! - összefogás az iskolai zaklatás ellen - kerekasztal beszélgetés
REMIND - TUDATOSSÁG - A szellem otthona
önismeret
szombat, 2025-06-28., 17:00 - 18:30

Darázs amikor a színház nem ér véget a tapsnál

A Delta Produkció Gerlóczi Judit vezetésével olyan kortárs színházi előadásokat hoz létre, amelyek nemcsak elmesélnek történeteket, hanem társadalmi párbeszédet indítanak el, és valódi változást kezdeményeznek.

Mi történik, ha egy színházi előadás nemcsak felkavar, hanem valódi társadalmi változást indít el? A Darázs című díjnyertes pszichothriller Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke főszereplésével, Ördög Tamás rendezésében az iskolai zaklatás hosszú távú hatásait tárja fel egy feszült, érzelmileg mélyen ható történeten keresztül.

A hatás azonnali és megrendítő volt: már az első előadások után diákok, pedagógusok és szülők tucatjai akartak beszélni kérdezni, elmondani, feldolgozni. Ebből született meg a NEM OKÉ kampány, amely mára több tízezer embert ért el, közel 1000 diák és felnőtt vett részt a hozzá kapcsolódó érzékenyítő-edukációs programokon, az UNICEF Magyarország szakmai támogatásával.

A kampány hatására egyre több térség jelezte, hogy szeretné a programot a saját közösségeiben is látni így 2025 őszétől országos turnéra indulunk.
Ez nemcsak egy előadás utazása, hanem egy össztársadalmi edukációs küldetés: döntéshozók, iskolák, civil szervezetek és vállalatok együtt dolgoznak azon, hogy biztonságosabb, tudatosabb és empatikusabb közösségek épüljenek gyerekkortól felnőttkorig.

Olyan országos kezdeményezés formálódik, amire ebben a témában még nem volt példa Magyarországon.

Az Everness színpadán arról beszélgetünk, hogyan válik egy művészeti élményből társadalmi ügy és hogyan tudunk mindannyian felelősen tenni egy olyan jövőért, ahol a zaklatásra nem csak azt mondjuk: nem oké  hanem azt is, hogy elég volt.