Al Ghaoui Hesna
újságíró, író, reziliencia tréner
Al Ghaoui Hesna író, Prima Primissima díjas újságíró, egykori háborús tudósító és televíziós riporter, reziliencia tréner, a Félj bátran című könyv szerzője, aki korábban számos konfliktuszónában forgatott riportfilmeket.
Saját műsorával, a Bábellel elsősorban az emberi viselkedés mozgatórugóit járta körbe. Munkája során megdöbbenve figyelte meg a félelem pszichés és fizikai hatását, nemcsak a rettegő lakosságon, hanem a katonákon, a többi újságírón és saját magán is. Ezért kezdett később alaposabban foglalkozni a témával, amelyről könyvet is írt, Félj bátran címmel, amellett érvelve, hogy a félelmet lehet hajtóerőként is használni az életünkben, nem csupán háborús tudósítóként, hanem szülőként, társként, alkotóként, alkalmazottként vagy épp vezetőként a mindennapok során is.
Kétgyermekes anyaként a félelem-bátorság témájával a gyerekeket is megszólította a Holli, a hős és a Soha ne add fel című gyerekkönyveivel.
Legújabb kutatási témája a lelki alkalmazkodóképesség és a poszttraumás növekedés (PTG), amelyet egy Fulbright kutatói ösztöndíj keretében a kaliforniai Berkeley Egyetemen is tanulmányozott.
Munkája mellett a Hősök Tere kezdeményezés nagykövete és a tehetséggondozást támogató Edisonplatform gondolkodói körének tagja.
Hogyan lehet nehézségből erőt kovácsolni? Vajon min múlik, hogy a változástól való félelem gúzsba köt minket, vagy inkább egyfajta üzemanyagként előre tolva segít, hogy átlépjük a komfortzónánk határait és merjünk tenni a valódi vágyainkért?
És miért félnek sokan a félelemtől? Miért azonosítják a félelmet a bátorság hiányával? A félelem ellentétpárja nem a bátorság, hiszen nincsen bátorság félelem nélkül. A félelem elletétpárja a biztonság: minél inkább maximalizálom a biztonságérzetemet, annál inkább kezelni tudom a félelmet.
Az előadásból kiderül, hogyan tudjuk támogatni a saját magunk és a szeretteink, környezetünk, munkatársaink biztonságérzetét, és áthangolni a belső szűrőinket ahhoz, hogy a félelem ne romboló, hanem építő erőként dolgozzon. Szó lesz arról is, mit jelent a lelki alkalmazkodóképesség, és mi befolyásolhatja, hogy egy krízis romboló vagy esetleg képesek vagyunk abból építkezni, fejlődni is.